eToro’nun kurucusu ve CEO’su Yoni Assia, Bancor Protokolü Danışma Kuruluna katıldı

Uzun vadeli fintech girişimcisi ve yatırımcısı olan Yoni Assia’nın Bancor Protokolü danışma kuruluna katılmasını duyurmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Dünyanın en büyük sosyal ticaret ve yatırım ağı olan eToro’nun kurucusu ve CEO’su olan Yoni, Bancor’un ürün vizyonu ve ekosistem geliştirmesinin merkezinde yer alan finans, ticaret, blokzincir ve sosyal ağ alanlarında uzun yıllara dayanan anlayış ve başarılı şirket kurma deneyimini bir araya getiriyor.

Bay Assia şunları söyledi: “Bancor danışma kuruluna katılmak ve protokolü ve yararlarını geliştirmek beni çok heyecanlandırdı. Bu token alım-satım teknik çözümü, yeni finansal dünyada, kabulü hızlandıracak ve hepimizin beklediği geleneksel ekonomiden geçişe büyük verim sağlayacak“

Yoni, 2010 yılından beri kriptopara ortamında aktif ve 2013 yılında Renkli Coin’ler (Colored Coins) protokolünü başlattı. Daha sonra Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, Renkli Coin’lerin geliştirilmesinin ilk günlerinde eToro ofislerinde ev sahipliği yaptı ve ardından bu konsepti başarıyla Ethereum’a taşıdı. Yoni, finans, fintech ve blokzincirinin geleceği konusunda iyi bilinen bir konuşmacıdır.

Boş zamanlarında Yoni, toplumda servetin daha adil bir şekilde dağılımını sağlayacak yeni bir para birimi kavramı geliştiriyor. Ayrıca, iAngels’in kurucusu Mor Assia’nın kocası olan 3 çocuğun babasıdır.

Bancor’un CEO’su Guy Benartzi şunları söyledi: “Yoni gibi tecrübeli bir girişimcinin Bancor yolculuğuna katılmasından daha fazla onur duyamazdık. Sektörde yıllarca yan yana çalıştık ve nihayetinde sürekli likit olan akıllı tokenlerin faydalarından yararlanacak olan kullanıcıların her yerde iyiliği için çabalarımızı birleştirdik.”

Bancor Protokolü hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.bancor.network adresini ziyaret edin.

Yoni Assia hakkında daha fazla bilgi için lütfen https://twitter.com/yoniassia adresini ziyaret edin.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store